about

Ndër restorantet më cilësorë

Rreth Restorant Berlin

I vendosur në zemër të kryeqytetit, Restaurant Berlin ofron një përvojë unike te gatimeve me një përzierje të kuzhinës tradicionale shqiptare dhe asaj ndërkombëtare. Menuja jonë është krijuar me kujdes për të shfaqur më të mirën e të dy botëve, me një larmi të madhe pjatash që ndryshohen çdo muaj për të siguruar që ka gjithmonë diçka të re dhe emocionuese për të provuar. Por historia jonë nuk ka të bëjë vetëm me ushqimin. Ne krenohemi për krijimin e një atmosfere të ngrohtë dhe mikpritëse për mysafirët tanë. Restoranti yne ndodhet ne qender te Tiranes, me hapesirë të bollshme dhe nje verande te mrekullueshme. Kjo na lejon të ofrojmë një pëvojë komode dhe të rehatshme për mysafirët tanë. Ne ofrojmë gjithashtu një përzgjedhje të kuruar me kujdes të verërave më të mira italiane dhe kiliane, për të plotësuar shijet e pjatave tona dhe për të përmirësuar përvojën tuaj të ngrënies.

Zbuloni

HISTORINË TONË

Historia jonë nisi në zemër të Tiranës, ku pasioni ynë për ushqimin dhe traditën na shtyu të hapnim dyert në qytetin plot zhurmë të Tiranës. Ideja ishte e thjeshtë: të sillnim një shije të Shqipërisë, dhe Evropës duke sakrifikuar origjinalitetin dhe cilësinë e pjatave. Filluam me një ekip të vogël kuzhinierësh dhe kamarieresh të përkushtuar, të gjithë të bashkuar nga dashuria për kuzhinën shqiptare dhe evropiane. Menuja jonë është një simfoni e tradites së larmishme dhe të pasur të kuzhinës shqiptare dhe evropiane, me fokus në përbërësit me cilësi të lartë dhe pjata të përgatitura me profesionalizëm. Me përhapjen e reputacionit tonë, u rrit edhe popullariteti ynë. Sot, Restaurant Berlin është një restorant i dashur në qytet, i njohur për atmosferën e tij të ngrohtë dhe mikpritëse, shërbimin e vëmendshëm dhe sigurisht ushqimin e shijshëm.

story

Kuzhina moderne

Eksperiencë

Ju ftojmë të bashkoheni me ne në një udhëtim nëpër shijet e Evropës. Ejani dhe zbuloni pamjen tonë unike të kuzhinës tradicionale dhe moderne në Restaurant Berlin - ku çdo pjatë është një histori më vete. Së bashku, ne krijuam një menu që kombinon recetat tradicionale të transmetuara ndër breza me një prekje moderne. Nga pjatat e shijshme të makaronave deri te opsionet e shijshme të mishit dhe ushqimeve të detit, ne kemi diçka për çdo shije. Menuja jonë është një simfoni e tradites së larmishme dhe të pasur të kuzhinës evropiane, me fokus në përbërësit të një cilësie të lartë dhe pjata të përgatitura me profesionalizëm.

customer

Çfarë thonë klientët tanë

Vlerësimet e klientëve tanë

customer
Chat on WhatsApp